Technologia FaST

Technologia FaST

Jest to technologia wprowadzona przez Tennant w 2004 roku. Polega na dozowaniu na szczotki piany zamiast wody z detergentem. Maszyna pobiera z zamontowanego pojemnika detegent, następnie specjalna pompa wytwarza pianę z detergentu i wody, która jest dostarczana wężykami na szczotki. Do tej technologi zużywa się do 70% mniej wody niż do czyszczenia konwencjonalnego. Kolejną zaletą jest to że eliminuje się czynnik ludzki przy dozowaniu detergentu i wody.
Jedna pojemnik z detergentem wystarczy do czyszczenia około 96 000 m2. Są dwa rodzaje detergentu: Fast 365 o pH neutralnym oraz Fast 965 o pH 8 do zastosowań przemysłowych i zaolejonych.

  • Drastycznie zmiejsza koszty czyszczenia.
  • Zwiększa produktywaność ponieważ wykorzystuje do 70% mniej wody ze zbiornika niż czyszczenie konwencjonalne. Z dla przykładu czyszcząc z FaST™ przez 110 minut, zuzywa się wody jak podczas czyszczenia konwencjonalnego przez tylko 40 minut. Ta technologia eliminuje częstsze przestoje związane z wymianą wody.
  • Maksymalnie łatwość w użyciu. Eliminuje się dozowanie detergentu przez operatora oraz czas na jego szkolenie z używania detergentu.
  • Zdobywasz korzystny wizerunek wykorzystując nowoczesne proekologiczne technologie o znacznie małym oddziaływaniu na środowisko.